Daiwa je veľkou nadnárodnou spoločnosťou pôsobiacou po celom svete. Centrála a hlavný závod sídli v Japonsku. Daiwa je svetovým lídrom vo vývoji, výrobe a predaji rybárskych potrieb. Spoločnosť má, okrem Japonska, zastúpenie tiež v Spojených štátoch, Austrálii, na Taiwane, vo Francúzsku, Thajsku a Nemecku. V roku 1977 Daiwa začala výrobu luxusných deličiek vo vlastnej továrni v škótskom Wishaw. Škótsko je logickým miestom pre výrobu najkvalitnejších prútov, pretože je to jedna z mála bášt európskej tradície vo výrobe rybárskych potrieb.

Daiwa začala svoju činnosť v roku 1958, Daiwa je výsledkom skveléj vízie a obrovského množstva práce otca tohto projektu, Yoshio Matsui, ktorý založil spoločnosť Daiwa Seiko Inc. v Nakano, Tokiu. Pôvodne bol kladený dôraz predovšetkým na vývoj a výrobu navijakov, v roku 1964 bola ale v novootvorenom závode zahájená aj výroba prútov. Z malej firmy sa rýchlo stal gigant celosvetovej úrovne. Dôležitým krokom v tomto úspechu bolo vstup na americký trh, kde bola prvá pobočka otvorená v roku 1966, v Los Angeles. Ďalšia pobočka bola otvorená v Sydney, Austrálii, v roku 1977. V rovnakom roku bola tiež založená spoločnosť Daiwa Sports Ltd. v Škótku Wishaw. Naozajstným zlomom v histórii firmy bol ale vstup na európsky trh a s tým spojené zmeny vo výrobnom programe. Daiwa sa začala špecializovať viac na potreby európských rybárov. Veľmi skoro sa deličky, prívlačové ale aj kaprové prúty a nástrahy označené "Made in UK" stali prestížnou a žiadúcou komoditou vo Veľkej Británii a po celej Európe. Britská vlajka na našich produktoch je synonymom bezkonkurenčnej dokonalosti. Spoločnosť sa ďalej rozširovala. Otvorila ďalšie továrne v japonskej Hirošime a Tochigi v roku 1970 a továreň na výrobu prútov v thajvanskom Kaohsiung v roku 1971.

V roku 1970 Daiwa tiež vstúpila na burzu. V roku 1984 bola založená spoločnosť Daiwa France SA v Rouen a v roku 1990 Daiwa kúpila časť nemeckej spoločnosti Cormoran a vznikla tak spoločnosť v Nemecku Daiwa-Cormoran GmbH. Ďalšími dcérskymi spoločnosťami sa stali Daiwa Seiko Thailand Co. Ltd. 1995, Enterprise Daiwa FT Co., Ltd. v roku 2002, Zhongshan Dasheng Sporting Goods Ltd. v Číne - 2003. V roku 2006 bolo založené zastúpenie Daiwa-Cormoran v Poľsku, v roku 2008 v Českej republike pre Českú a Slovenskú republiku a 2010 v Maďarsku. Teraz sú teda produkty Daiwa jednoducho dostupné všetkým zákazníkom v Európe. Daiwa v roku 2008 oslávila 50. výročie existencie a zhrnutím všetkých úspechov a dosiahnutých cieľov, ktoré si predsavzal už zakladateľ Yoshio Matsui sme potvrdili pozíciu svetovej jednotky vo výrobe rybárskych potrieb a túto pozíciu si do budúcnosti hodláme udržať.

V roku 2011 predstavila spoločnosť nové logo Daiwa a takzvané D-Vec - skrátené logo Daiwa, ktoré je k videniu na oblečení, predovšetkým na šiltovkách, navijakoch a taškovine. Logo bolo vytvorené známou japonskou reklamnou agentúrou, ktorá pracuje pre popredného výrobcu motoriek.

DAIWA logo

D-Vec logo